İletişim : 0 (532) 500 62 59 - 0 (264) 282 41 21 - info@gencvet.com

PG Açılış

Pet Günlüğü Hayvanseverler için Yayında

Evcil hayvanınız hastalandı yada bakımı konusunda birşeyler öğrenmek istiyorsunuz, veya doğum yapan kedinizin yavrularını güvenilir ailelere teslim etmek istiyorsunuz. Damdan düşen bilir diyor ve tıpkı sizin gibi evcil hayvan bakan hayvanseverlere ulaşmak istiyorsunuz. İşte tam size göre bir blog sitesi hizmete girdi; “petgunlugu.com“.

Bomba ikili Bir Arada

Veteriner Hekim Ender ER ve web tasarımcı Filiz ÖZER bir araya geldi. İnternet dünyası hayvanseverlere yeni bir kapı açtı. Sürekli gelişime açık ve sınırları olmayan bir internet sitesi projelediren Halim Kılıç ; internet sitesini yine hayvanseverlerin şekilendireceğini ve sürekli güncelleneceğini belirtiyor. Veteriner Hekim Ender Er’İn evcil hayvan tecrübeleri, akademik çalışmalar, ve klinik notları hayvanseverlerin kullanabileceği bir dille yazıldı. Pratik bilgiler elinizin altında olacak. Sorulan sorular ve yapılan yorumlardan hayvan severlerin evcil hayvan bakımı ile ilgili ihtiyaçları tespit ediliyor, her hafta güncel konularla blog şekilleniyor. Kedi Köpek hakkında daha çok bilgi istiyorsanız mutlaka sayfamızı ziyaret edin.

Pet Blog hayvan hakları, sağlık bilgileri, hayvan bakımı ve ilglinç bilgiler gibi bir çok alanda güncellenmiş bilgiler içermekte. Bu alanda her an herkesi görebilrisiniz. Bir hayvansever yada bir akademisyen yada ünlü bir kişi. Hatrısayılır tecrübeler burada.

Pet analiz bölümü Türkiye’de bir ilki sağlayacak. Hayvan sahipleri analiz konuları ile ilgili puanlamalarını ve yorumlarını girebilecek. Böylece gerçek hayvanseverlerden gerçek veriler toplanılacak. Örneğin bir ırk hakkında bekçilik özelliğini kitabi bilgi değil o ırkın bakıcıları belirleyecek. Analiz konusu bir mama ise o mamayı kullananların yorumları ve puanlamalarını görecek, gerçek kullanıcı verilerine ulaşacaksınız.

Kaybolan bir kediniz veya köpeğiniz mi var? Pet Sahiplendirme ilanları bölümü bu konuda çok iyi çalışıyor. Kayıp ilanı girişi yapabiliyorsunuz. Gireceğiniz ilanlar ilgili bir çok bölüme paylaşılıyor. Sahiplendirmek istediğiniz evcil hayvanınınızın bilgilerini girin, sahiplendirme danışmanınıza danışın, güvenilir kişi ise sahiplendirin.Forum bölümünde bir çok tartışma konusu ve damdan düşeni bulabileceksiniz.

Pet Haber bölümü ise güncel evcil hayvan haberlerini yayınlayacak gündemden kopmayın. Evcil hayvan dünyasında neler oluyor. Türkiye nerede? Dünya nerede? biz neredeyiz?

Haziran ayından itibaren yayına giren “petgunlugu.com” bir çok sosyal sorumluluk projesine de ön ayak olacak. Pet Günlüğü oldukça iddalı; “Hayvansever dernekler ile birlikte yapılacak çalışmalara destek olacak, kanayan yaraya tampon değil dikiş atacağız, taravmayı engelleyeceğiz, her hayvanseverin yapması gerektiği gibi çalışacağız, çalıştıracağız.”

Sosyal medyada’da aktif olarak görebileceğiniz internet sitesini ziyaret etmek isterseniz hemen Pet Günlüğü sayfasını tıklayın.

2 Comments
 1. Cevapla
  hamdiye

  Kedime sistit teşhisi kondu ilac kullanmaya basladim .hic disariya isemezken bagirarak ortaliga isemesi onu vet hekime goturmem icin yeterliydi.ilac kullanmaya basladigim gunun ertesi gunu tekrar ortaliga isedi dun kum kabini kullandi bugun gene ortaliga isedi.bo kap disina isemeleri daha nekadar devam eder.sabahin 5 inde veya gece12de temizlik hic cekilmiyor.evde 4yasinda cocugum da olduguicin camasir suyu sonrada sirke ile evi siliyorum.bizlere de bulasir mi .simdiden tesekkurler.

  • Cevapla
   Vet.Hek.Ender ER

   Bir enfeksiyon varlığı belirlenmiş. Bu enfeksiyon baskılanana kadar kedinizi rahatsız edecek huzursuzluğu devam edecektir. Kum kabı dışına idrarınız yapması tamamen sistit kaynaklı olmayabilir. Yaşadığı huzursuzluk da psikolojik olarak etkilenmesine ve bu kötü huyları sergilemesine neden oabilir. Mutlaka sistitin iyileşmesini beklemeliyiz. İyileşme sonrasında halen idrarını sağa sola yapıyorsa, sağlık problemi yok ise, psikolojik nedenlerden şekillendiğini düşünüp ona uygun doğal sakinleştirici ilaçları hekiminiz öenerebilir.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir